Altınok ‘600 daire’ iddialarına belgeyle yanıt verdi

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, ”Antalya’da 600 dairesi olduğu” iddialarına ilişkin Tapu Dairesi Başkanlığı’ndan belge paylaştı.

Belgede, ”Turgut Altınok adına yapılan araştırma ve sorgulama sonucunda Antalya il ve ilçeleri içerisinde herhangi bir gayrimenkul kaydına rastlanmamıştır” ifadeleri olduğunu belirten Altınok, ”Gazeteci, basın mensubu kamu adına görev yapar. Attığı her haber kamuyu bağlar. Yalan, iftira çamuru ahlaksızlığa dayanan haber yapamaz” diye konuştu.

Tapu Dairesi Başkanı Hasan Çelik’in imzasının yer aldığı belgede; ”İlgili dilekçede bahsi geçen … TC kimlik numaralı Turgut Altınok adına Türkiye’nin tamamının 02.05.2012’den beri ortak platformu Tapu Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) üzerinde TC Kimlik numaralı kriterleri kullanılarak yapılan araştırma ve sorgulama sonucunda Antalya il ve ilçeleri içerisinde herhangi bir gayrimenkul kaydına rastlanmamıştır” ifadeleri yer aldı. Altınok, belgeyle ilgili şöyle konuştu:

‘ ANNE VE BABAMIZDAN KALMIŞ’

”Kaç gündür çamur yalan iftira siyasetine hem Ankara hem Türkiye şahit oluyor. Onurlu insanlara iftira atmak ahlaksızlıktır. Hırsızlar için bu sözler çok anlam ifade etmeyebilir. Bizim mal varlığımızı açıklamamızla beraber, bir yalan, çamur ve iftira kampanyası başlattılar. Belge ve delillerle mal varlığımız azalmış, mal varlığımın çoğunu 1994’te belediye başkanı olmadan önce anne ve babamızdan kalmış. Art niyetli olanlar herkesi kendileri gibi düşünüyorlar.

600 tane Antalya’da dairem varsa adıma kayıtlı ben beyannamede vermediysem bunları istifa ediyorum. Ama bana bu yalanı, çamuru atan Sayın Yavaş’ın da bir konuşması var. ‘Antalya’da 600 dairesi varmış. Niye beyanda bulunmadı’ dedi. Ben de dedim ki ‘600 tane Antalya’da dairem varsa Turgut Altınok adına tapusunu çıkarsınlar. Ben istifa edeceğim. Yoksa zerre onurları varsa basın objektif olmalı ve tarafsız olmalı. Ama bırakın tarafsız, objektif olmayı iftira ve yalan kampanyasının bir parçası oldular.

Dolayısıyla ‘600 tane Antalya’da dairesi var. Onun niye beyannamesini vermedi? İstifa etmesi gerekir’ dedi. Ben dedim ki ‘Antalya’da adıma 600 tane daire varsa ben istifa etmeye hazırım.’ Yoksa bu çamuru atan bu yalanı söyleyen, çamur yalan kervanına katılan Sayın Yavaş’ın da zerre onuru varsa istifa etmesi gerekir, dedim. Bugün gördüğünüz gibi burada belge Antalya’dan aldığımız belgedir. Antalya’da Turgut Altınok’un üzerine hiçbir gayrimenkul olmadığının tapu dairemizin belgesidir. Bana iftira, çamur atan, yalan söyleyen kim varsa, onların yalancı, iftira atıcı ve çamurcu olduklarının belgesidir. Bu belge doğruların belgesi, yalanların, art niyetlerin, paraları çalıp başkalarının üzerine yapanların… Mal varlığımız azalmış, çoğalmamış. Buna rağmen yalan ve iftira çamur kampanyasıyla bu tertemiz maziye çamur atılmak istenmiştir. Atamazlar. Bunlar attıkları çamurda kendileri boğulacaktır. Yani o çamur kendilerindedir, bizde değildir. Dolayısıyla yalan söyleyen, iftira atan, çamur atan zerre onuru şerefi olanlar varsa ‘Altınok’tan özür’ diliyoruz. Bir helallik ister ama biz dava açtık. Maddi- manevi bu yalanı söyleyen gazeteciyim diyen…Ama gazeteci olan doğruları söyleyecek, doğru haberler verecek. Gazeteci, basın mensubu kamu adına görev yapar. Her haber kamuyu bağlar. Yalan, iftira çamuru ahlaksızlığa dayanan haber yapamaz. Dolayısıyla Sayın Yavaş zerre onuru varsa Yavaş’ın istifa etmesi lazım. Bu istifa etmesini gerektirecek. Bunu yalanlayan devletimizin belgesidir.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x