Apple Kullananlar Dikkat: Saldırıya Uğruyor Olabilirsiniz!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dünya çapında 92 ülkedeki iPhone kullanıcılarına yönelik bilgisayar korsanlarına karşı bir uyarı yayınladı. Şirket, kötü amaçlı yazılımlarla olası bir saldırı ihtimaline dikkat çekerken, saldırganların kimliğini ve hangi ülkelerdeki kullanıcılara uyarı gönderildiğini açıklamadı.

DOĞRUDAN HEDEFLENEN SALDIRI

Geçtiğimiz günlerde, Apple kullanıcılarına gönderdiği bir uyarı mesajında, “Apple, Apple Kimliğiniz ile ilişkili iPhone’un güvenliğini uzaktan ele geçirmeye çalışan bir casus yazılım saldırısı tarafından hedef alındığını tespit etti.” ifadelerine yer verdi. Ancak, şirket aynı uyarıda, bu saldırının genel bir saldırı olmadığını ve doğrudan kişiyle ilgili olduğunu özellikle vurguladı.

BİRÇOK KİŞİ SALDIRIYA UĞRADI

Apple, siber saldırganların hangi casus yazılımı kullandığına ilişkin herhangi bir bilgi vermedi. Ancak, çoğu kişinin ortak kanaati bu saldırının Pegasus adlı kötü amaçlı yazılımla gerçekleştirildiği yönünde. Zira Pegasus, geçmişte birçok kişinin siber saldırıya uğramasına neden olmuş ve Apple bu konuda açıklamalarda bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x