Bitcoin, PEPE Coin Düşerken Bu Meme Coin Meydan Okuyor!

BTC fiyatı yüzde 8 düşerken 576 milyon dolar tasfiye oldu. Bitcoin Açık Faiz (OI) etrafındaki yapı zayıf kalmaya devam ediyor. Bir analist, BTC için 63.000 doları işaret ediyor. Bu doğrultuda, kısa vadede bir düşüş trendine girdiğini söylüyor. Bunun yanında meme coin rüzgarı da azalıyor. PEPE Coin yüzde 10’luk düşüş gördü. Ancak, WIF Coin düşüşe meydan okuyor.

450 milyon dolarlık Bitcoin long pozisyon tasfiye oldu

Kripto piyasası partisi, Bitcoin fiyatının 67.345 dolara gerilemesiyle sona eriyor gibi görünüyor. Daha geniş kripto para piyasası son 24 saat içinde 200 milyar dolardan fazla değer kaybetti. Kripto piyasasındaki satış baskısı, ABD’nin beklenenden daha yüksek ÜFE enflasyon verilerini açıklamasıyla ortaya çıktı. Eş zamanlı olarak Coinglass verileri, aynı zaman dilimi içerisinde ağ genelinde yapılan likidasyonların toplam 576 milyon dolara ulaştığını ve long pozisyonların likide edilen miktarın 448 milyon dolarını oluşturduğunu ortaya koyuyor. Bu yaygın likidasyon faaliyeti 167.000 kişiyi etkiledi.

Santiment’e göre, Bitcoin’in fiyatı sadece üç gün içinde ikinci kez 70.000 dolar seviyesinin altına düştü. On-chain işlem hacminin analizi, ağ üzerindeki artan aktiviteyi vurguluyor. Bununla birlikte, holder’ların bir kez daha azalmaya başlamasıyla olumlu bir yön ortaya çıkıyor. Bu da gerekli bir teslimiyet aşamasına işaret ediyor. Santiment verileri ayrıca son haftalarda meydana gelen balina birikimine de ortaya koyuyor. Santiment’e göre, Bitcoin’deki önemli paydaşlar, son beş hafta içinde piyasa değerindeki son artışta önemli bir rol oynadı. Elinde 10 ila 10.000 BTC tutan cüzdanlar 4 Şubat’tan bu yana 154,16 bin coin biriktirerek toplam arzın yaklaşık %0,665’ini oluşturdu. Şu anda bu varlıkların değeri 10,9 milyar doları aşıyor.

Pepe Coin (PEPE) %13 Değer Kaybetti

Hipnotize edilmiş bir meme coin olan Pepe Coin (PEPE) kriptosu bugün %13’ün üzerinde değer kaybetti. Yazı sırasında Pepe Coin fiyatı %13,02 düşüşle 0,000009085 dolara geriledi. Böylece, piyasa değeri 3,81 milyar dolar oldu. Buna karşılık, PEPE Coin 24 saatlik işlem hacmi %15,42 artışla 2,72 milyar dolara yükseldi.

Dogwifhat (WIF Coin) %13 Yükseldi

Solana merkezli meme coin’i Dogwifhat (WIF), %13’ün üzerinde etkileyici bir yükseliş kaydetti. Böylece, art arda iki gün boyunca en çok kazanan kripto oldu. WIF fiyatı yazı sırasında %13,41 artışla 3,24 dolara yükseldi. Ayrıca, Dogwifhat kriptosu son zamanlarda rallinin ortasında 3,49 $ gibi yüksek bir değer kaydetti.

BTC Yatırımcılarını Daha Fazla Acı Bekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin bu hafta rekor üzerine rekor kırdı. Bununla birlikte, şimdilik düşüş yörüngesine girdi. Kripto analisti CrediBULL Crypto, mevcut piyasa dinamiklerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, beklenen yukarı yönlü ivmenin gerçekleşmediğini ve potansiyel bir düşüş eğiliminin ortaya çıktığını öne sürerek son fiyat hareketine ilişkin görüşlerini paylaştı.

CrediBULL Crypto, fiyatlardaki son düşüşün piyasada biriken Açık Faiz’in (OI) azalmasıyla sonuçlandığını belirtiyor. Bununla birlikte, bu düşüşe rağmen analist, varsayılan bir “taban çizgisine” ulaşmadan önce daha fazla aşağı yönlü hareket için hala yer olduğunu öne sürüyor. Analist, “yeşil bölge” olarak adlandırılan 63.000 ila 64.000 dolar aralığında potansiyel bir destek seviyesi tanımlıyor. Analiste göre, belirlenen bu aralık, potansiyel olarak kalan OI birikiminin tamamen ortadan kaldırılmasıyla aynı zamana denk gelen, fiyatta bir sıçrama veya tersine dönüşün meydana gelebileceği mantıklı bir alan sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x